У Туреччині видані ордери на арешт 243 військових

armiyad13851fc

Турецька прокуратура видала ордери на арешт 243 військових. Про це повідомляє Reuters.

За даними агентства, операція з їх затримання проходить одночасно в 54 провінціях. Військовослужбовців підозрюють у причетності до невдалої спроби перевороту в липні 2016 року. Підставою для затримання стало використання ними програми для смартфона Bylock, яка дозволяє обмінюватися повідомленнями, захищеними за допомогою системи шифрування. Саме її, як вважає турецька влада, використовували члени підпільної організації проповідника Фетхуллаха Гюлена, щоб координувати свої дії під час путчу.

15 липня 2016 року в Туреччині була зроблена спроба державного перевороту, в результаті якої загинули понад 230 осіб, ще понад 2,1 тисячі отримали поранення. Після придушення путчу в країні почалися масові чистки в органах влади, державного управління, судах, установах сфери освіти, армії і спецслужбах. Були закриті понад 130 ЗМІ, понад 81 тисячу осіб були відсторонені від роботи або звільнені. 32 тисячі фігурантів справи про спробу заколоту перебувають під вартою.

Влада звинуватила в організації путчу Гюлена, що проживає в США і зажадали, щоб Вашингтон видав релігійного діяча. Сам опозиціонер засудив спробу перевороту і заявив про непричетність до неї.