У чеченському парламенті начхали на прихильників відставки Кадирова

Кадиров
У чеченському парламенті назвали неробами людей, які виступили за усунення від посади глави регіону Рамзана Кадирова. Таким чином голова комітету з питань соціальної політики Усман Оздамиров прокоментував радіостанції «Говорить Москва» збір підписів за відставку Кадирова.

«Те, що вони базікають про нашу республіку, ми чхаем на таких людей», — заявив він. «Ми відновлюємо республіку (…) Краще нехай вони відновили б, вглиб Росії пішли б, де там половина алкоголіки сидять. Ось цим треба зайнятися. Чеченська Республіка процвітає», — зазначив Оздамиров. За словами депутата, Кадиров завжди з народом і це сприймається «на ура».

15 січня на сайті Конгресу інтелігенції з’явилася «заява громадськості» про те, що Кадиров повинен бути негайно знятий з посади. Автори звернення відреагували на слова глави Чечні, який на зустрічі з журналістами в Грозному 12 січня сказав, що до представникам позасистемної опозиції «треба ставитися як до ворогів народу, як до зрадників», а також висловив думку, що «цих людей треба судити за всією суворістю за їх підривну діяльність».

Реклама: Как сделать жизнь пожилых людей лучше?

У зверненні ініціативної групи підкреслюється, що право громадян на свободу мирної громадської і політичної діяльності, в тому числі опозиційної, є одним з базових прав людини. Факт погроз з боку глави виконавчої влади суб’єкта федерації на адресу частини громадянського суспільства Росії неприпустимий не тільки в моральному, але і в правовому відношенні, пишуть автори. Авторами звернення, зокрема, стали правозахисники Людмила Алексєєва, Світлана Аннушкіна, Ігор Каляпін, письменники Людмила Улицька, Володимир Войнович, історик Андрій Зубов.