Президент Молдови заявив про намір анулювати угоду про асоціацію з ЄС

Ігор Додон

Президент Молдови Ігор Додон заявив, що має намір анулювати угоду про асоціацію з Європейським союзом. Про це глава республіки сказав у вівторок, 17 січня, за підсумками зустрічі з президентом Росії Володимиром Путіним у Кремлі, передає «Sputnik Молдова».

«Не виключаю, що після наступних парламентських виборів я підтримаю позицію парламентської більшості, а я сподіваюся, що партія соціалістів отримає більшість, і ця угода буде анульовано», — сказав Додон.

Він додав, що хотів би відновлення економічного співробітництва з Росією. «Але ми розуміємо, що все зруйноване роками неможливо відновити за один день. Ми розуміємо, що є угода про асоціацію з Євросоюзом», — пояснив президент Молдови.

Глава держави підкреслив, що в результаті підписання договору республіка втратила позиції на ринках як в Росії, так і в ЄС.

У грудні 2016-го Додон повідомив, що розпорядився зняти прапор Євросоюзу зі своєї резиденції. За його словами, законодавство Молдови «не передбачає, що на державних установах мають майоріти інші стяги». Разом з тим він зазначив, що не має нічого проти Євросоюзу.

Президентські вибори у 2016 році у Молдові пройшли в два тури, 30 жовтня та 13 листопада, перемогу здобув Додон. У тому ж місяці він оголосив, що свій перший робочий візит у статусі глави держави планує здійснити у Москву. В ході передвиборної кампанії Додон не раз критикував взятий урядом республіки курс на щільну інтеграцію з ЄС.

Чергові парламентські вибори повинні пройти в Молдові в 2018 році.

Читайте також
«План Пінчука» для України: між мріями та реальністю