Дружина Вілла Сміта розкритикувала «Оскар» за відсутність чорношкірих

dzada8548
Актриса і продюсер Джада Пінкетт-Сміт, дружина американського актора Уілла Сміта, на своїй сторінці в Facebook закликала чорношкірих колег утриматися від відвідування церемонії вручення кінопремії «Оскар». Артистку обурив той факт, що в п’яти основних номінаціях присутні тільки білі претенденти.

«На “Оскарі” кольорові часто розважають публіку і роздають нагороди, але наші акторські досягнення рідко визнаються. Можливо, всім чорношкірим варто утриматися від участі [у церемонії]? Люди поводяться з нами так, як ми їм дозволяємо», — написала вона, додавши, що глибоко розчарована.

Її запис знайшла широкий відгук серед користувачів Facebook. На момент написання матеріалу пост схвалили понад 120 тисяч юзерів, ще 16 тисяч опублікували його у себе на сторінці.

Також в Twitter знову набрав популярність хештег #OscarsSoWhite («Оскар» такий білий). З допомогою нього користувачі висловлюють невдоволення вибором Американської кіноакадемії.

Номінанти на «Оскар» були оголошені 14 січня. В п’яти основних категоріях — «Найкраща режисерська робота», «Краща чоловіча роль», «Краща жіноча роль», «Краща чоловіча роль другого плану» і «Краща жіноча роль другого плану» — не виявилося жодного чорношкірого номінанта. Ведучим церемонії кінопремії призначений чорношкірий комік Кріс Рок.

Аналогічна ситуація склалася і в 2015 році. Тоді в п’яти номінаціях також не було чорношкірих претендентів, однак темношкірі, зокрема Опра Вінфрі, Люпіта Ніонго, Зої Салдана, Едді Мерфі та Чіветел Еджіофор брали участь у самій церемонії, вручаючи нагороди.

У 2014-му статуетка за кращу жіночу роль другого плану пішла Ніонго, а Еджіофор був номінований на кращу чоловічу роль (обидва — за фільм «12 років рабства»). Крім того, постановник стрічки Стів Маккуїн потрапив у категорію «Краща режисерська робота», а Бархад Абді («Капітан Філліпс») отримав номінацію на кращу другорядну чоловічу роль.