Яндекс.Телефон

Про анонс «Яндекс.Телефона» писали всі – від «КуПола» до The Verge. Незважаючи на те що у «Яндекса» немає досвіду, в девайс по-справжньому вірили, вважали, що це буде «наша відповідь Google з їх Pixel», і взагалі – що «Телефон» стане першим нормальним російським смартфоном. Але дива не сталося, тому що в «Яндексі», схоже, не до кінця розуміли, навіщо це роблять. Довірені журналісти почали виконувати роботу піарників «Яндекса», вигадуючи причини того, навіщо випускали «Яндекс.Телефон».

Хтось каже, що це «демонстраційний стенд» для китайських компаній, щоб спонукати їх ставити на свої телефони оболонку «Яндекса». Нібито вона ближче російській людині, і йому не потрібні всі ці китайські прошивки. Інші впевнені, що «Яндекс» все ж задумувала зробити бестселер, для чого перевірила характеристики найпопулярніших смартфонів на «Яндекс.Маркет» і зібрала з них Франкенштейна.

Але все це не має значення, тому що «Яндекс.Телефон» – просто поганий продукт. За 18 тисяч рублів компанія пропонує слабкий Snapdragon 630, який не здатний швидко запускати навіть додатки самого «Яндекса». Або ж поставили подвійну камеру, другий модуль якої просто не працює, та й основний знімає жахливо. А фронтальна – просто жах. Екран тут теж один з найгірших на ринку, який навіть за яскравістю програє практично всім.

Вся інтеграція сервісів «Яндекса» закінчується тим, що на головний екран помістили віджет з помічником Аліса і дали можливість запускати її з усіх програм. Ну і при першому налаштуванні користувачеві дадуть вибрати, які з програм компанії він хоче встановити на свій телефон. Але це рівно ті ж додатка, що доступні на інших смартфонах. І на інших смартфонах, навіть тих, що дешевше «Яндекс.Телефона», вони будуть запускатися і працювати швидше.