Вперше отримані клони мишей із засушених клітин

Команда японських учених з Університету Янманасі вперше змогла отримати клонів мишей із засушених холодом соматичних клітин. Висновки роботи описані у статті, опублікованій у журналі Nature Communications.

myshiba76038У результаті дослідження фахівці відновили ліофілізовані клітини рідиною. Подальший аналіз зразків показав, що мембрани клітин виявилися пошкоджені через маніпуляції. Потім науковці ввели ядра висушених клітин до яйцеклітин, які попередньо очистили від ядра. Після чого вчені спробували культивувати отримані екземпляри, проте через чотири дні всі ДНК так і залишилися нефункціональними. Співробітники лабораторії вирішили витягти ембріональні стовбурові клітини для подальшого визрівання в штучних умовах.

Після поділу на двоклітинну фазу ввели їх у матку миші. Через 19,5 діб потомство витягли у самок за допомогою кесаревого розтину. Згідно з розрахунками, коефіцієнт ефективності клонування у цьому експерименті становив 0,02 відсотка. Для порівняння, у овечки Доллі (першого клонованого ссавця) цей показник був 0,4 відсотка.

У червні група фахівців з Нанькайського університету в Тяньцзіні (Китай) оголосила про успішний повністю автоматизований процес клонування свині за участю роботів.