Визначено небезпеку ментолових сигарет

У Каліфорнійському університеті пов’язали ментолові сигарети із частим курінням у молоді

Вчені Каліфорнійського університету в Сан-Дієго визначили, що ментолові сигарети небезпечні тим, що можуть посилювати у молоді залежність від нікотину та сприяти частому курінню. Результати дослідження опубліковані у журналі JAMA Network Open.

sigУ дослідженні взяли участь 1092 курці віком 12-17 років, які на момент проходження опитування курили цигарки протягом останніх 30 днів. При цьому 28,7 відсотка курців були у віці 12-14 років. Фахівці проаналізували зв’язок вживання ментолових сигарет із кількістю днів куріння за місяць, ризиком частого куріння (більше 20 днів на місяць) та симптомами нікотинової залежності.

Серед тих, хто почав курити, вживання ментолових цигарок було пов’язане з більш частим курінням (на 3,1 додаткового дня), вищим ризиком стати частим курцем (на 59 відсотків вище) та посиленням симптомів нікотинової залежності (на 10 відсотків). Перехід від куріння ментолових сигарет до куріння звичайних сигарет без ароматизаторів пов’язаний із скороченням днів куріння на 3,6 дня та зниженням ризику частого куріння на 47 відсотків.

За словами авторів роботи, приємне відчуття прохолоди від ментолу маскує різкість тютюну, що може зробити сигарети привабливішими для молоді. Крім того, це відчуття дозволяє глибше вдихати дим та довше утримувати його, що призводить до більшого поглинання нікотину за одну затяжку. Деякі дослідження припускають, що заборона на додавання ментолу до сигарет може запобігти до 633 тисяч передчасних смертей.