Виявлено шкоду на здоров’я у майбутньому призначених у дитинстві антибіотиків

Фізіологи з Мельбурнського університету виявили шкоду від антибіотиків, призначених у дитинстві, на здоров’я у майбутньому. Результати роботи описуються у статті, опублікованій у The Journal of Physiology.

antybio7bb67Немовлятам, народженим недоношеними або низькою масою тіла, часто призначають антибіотики для профілактики та лікування різних інфекцій, що не завжди обґрунтовано. У ході дослідження піддослідним мишам, чия система травлення досить складна, як і людська, давали всередину ванкоміцин щодня протягом перших десяти днів після народження. Після зростання у мишей розглянули тканини кишечника.

Результати аналізу показали, що загальні наслідки виражалися у змінах у мікробіоті, нервовій системі та працездатності кишечника, що призводять до тривалих порушень, які впливали на швидкість моторики та викликали діарею у дорослому віці.

Оскільки дослідження проводилося на мишах, а чи не на людях, вчені хочуть провести додаткові спостереження виявлення механізмів впливу антибіотиків на кишечник, і навіть на функції мозку.

Раніше група фахівців із Глобальної мережі з пандемій та біологічних загроз США вирахувала новий механізм антибіотикорезистентності бактерій.