Виявлено необхідну глибину копання для пошуку життя на Марсі

Вчені НАСА виявили необхідну глибину копання ґрунту на Марсі для пошуку позаземних ознак життя. Результати дослідження опубліковані у журналі Astrobiology.

Згідно з розрахунками фахівців, марсоход Curiosity доведеться проникнути на глибину близько двох метрів, щоб знайти хоч якісь сліди живих мікроорганізмів. Таких висновків вони дійшли, обчисливши, що іонізуюче випромінювання з космосу руйнує невеликі молекули (наприклад, амінокислоти, що є основою білків) досить швидко. Вплив води та перхлоратів ще більше прискорює швидкість руйнування.

На даний момент марсоходи заглиблюються лише на п’ять сантиметрів, а на такій глибині всі амінокислоти були б знищені лише за 20 мільйонів років. Це досить невеликий період часу у космічних масштабах, оскільки сліди стародавнього життя на Марсі могли існувати мільярди років тому, коли планета була схожа на Землю.

Незважаючи на те, що амінокислоти на Марсі досі так і не знайшли, їх фіксували на різних метеоритах, у тому числі з Марса. На думку вчених, метеорити відколюються від планети з глибини не менше одного метра, тому амінокислоти на цих об’єктах були захищені від космічного випромінювання.

У червні 2022 року канадські співробітники Університету Макгілла виявили на Землі мікроорганізми, які здатні виживати в екстремальних умовах, схожі на марсіанські умови.