Україна нікуди від АЕС не дінеться

aes
Автор: Лілія Кузік

Німецькі політики та енергетики вирішують одну з найважливіших проблем людства – використання атомної енергетики.Всі паливні та енергетичні ресурси є вичерпними. Саме ця проблема змусила людство шукати альтернативні джерела енергії. Поклади нафти вичерпуються – за різними оцінками їх може вистачити ще на років 50-100, вугілля ще може вистачити надовго, проте його видобуток дуже дорогий. Тому світ переходить на уран.

Незважаючи на те, що використання ядерної енергії веде за собою велику небезпеку (варто лише згадати катастрофу на Чорнобильській АЕС), тільки у Франції кількість електроенергії, що виробляють атомні електростанції, становить 80%, і планується встановлення потужного атомного реактора. Та разом з тим багато країн відмовляється від уранового палива. Для прикладу, Британія до 2020 року планують закрити всі до одної АЕС.

Екс-голова Комітету Верховної Ради з питань паливно-енергетичного комплексу та атомної енергетики Олекса Гудима каже, що в Україні поклади того ж таки вугілля вичерпуються, але є можливість використовувати уран. Як приклад – він навів Францію, де АЕС близько 70% від загальної кількості електростанцій (в Україні лише 50%). “То чому б не взяти з них приклад? На мою думку, в України також є велика перспектива в розвитку атомної енергетики”, — сказав він.