Створено новий вид препаратів від коронавірусної інфекції

Американські та японські вчені створили новий вид лікарських препаратів від SARS-CoV-2 та інших збудників коронавірусних інфекцій. Дослідження описано у статті, опублікованій на порталі препринтів наукових статей BioRxiv.

Під час роботи фахівці проаналізували властивості коротких органічних молекул хлорфторацетамідів. Відповідних під критерії біохіміків виявилося вісім, вже з них вчені виділили одну, яку назвали YH-6. Ця сполука показала високу ефективність: за силою дії вона не поступалася нірмалтрелвіром (основною речовиною паксловіду) у тих же дозуваннях.

ukola1184203Механізм роботи цього препарату полягає у придушенні активності вірусного білка Mpro вже всередині заражених клітин. Крім того, ця розробка захищала клітини від інфікування близькосхідною лихоманкою MERS. Дослідники сподіваються, що їх відкриття стане найуніверсальнішими ліками від коронавірусів.

У грудні 2021 року співробітники Гарвардської медичної школи та Бостонської дитячої лікарні помітили, що відомі ліки від алкогольної залежності дисульфірам, які застосовують у спеціалізованих установах багато років, виявилося ефективно проти COVID-19.