Створено дешевий акумулятор для зберігання електроенергії

Вчені Массачусетського технологічного інституту (MIT) розробили концепцію дешевої батареї, яку можна використовувати для тривалого зберігання енергії. Дослідження було опубліковано у журналі Nature.

oakumf4b4fЗа словами авторів, перед ними стояло завдання створити недорогий та безпечний акумулятор, показники якого були б максимально близькими до ідеальних. Фахівці описали концепцію батареї, в якій як два електродні матеріали використовуються алюміній і сірка, а між ними знаходиться електроліт з розплавленої солі.

“Я хотів винайти щось, що було б краще, ніж літій-іонні батареї”, – підкреслив професор MIT Дональд Садоуей. За його словами, класичні акумулятори дуже дорогі та небезпечні при транспортуванні. Дешевими та поширеними матеріалами, які могли б замінити звичні компоненти, виявились алюміній, сірка та розплавлена ​​сіль. «Інгредієнти дешеві та безпечні — вони не спалахнуть у разі надзвичайних подій», — зауважив Садоуей.

У ході тестів з’ясувалося, що акумулятори нового типу можуть витримувати сотні циклів при високих швидкостях заряджання, а прогнозована вартість одного елемента становить приблизно одну шосту вартості літій-іонних елементів, які можна порівняти. Також вчені зауважили, що батарея не вимагає зовнішнього джерела тепла для підтримки робочої температури – воно виробляється природним електрохімічним шляхом при зарядженні та розрядженні батареї.

Наприкінці липня фахівці із Фінляндії розповіли про використання піску для зберігання енергії замість стандартних акумуляторів. За словами вчених, крайній дешевий і доступний матеріал здатний кілька місяців зберігати тепло від 500 до 600 градусів за Цельсієм.