Собор Юра реставрує держава

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Центральний собор УГКЦ у Західній Україні Собор Св. Юра вже п’ять років стоїть у риштувинні. Натомість у Києві наповну триває будівництво Патріаршого Собору. Постає закономірне питання: чому окраса Львова (пам’ятка ЮНЕСКО), головний храм греко-католицької громади досі не відремонтовано, тоді як великі кошти витрачаються на облаштування нової резиденції Владики кардинала Любомира Гузара.

Про майбутній храм у Києві та кошти, які йдуть на нього адміністратор храму Св. Юра о. Кравчик не захотів говорити, проте запевнив, що Львівський Собор св. Юра колись таки відреставрують. “Як тільки вигляне сонечко і будуть сприятливі умови, ремонтні роботи продовжаться, — пояснив він “ВЛАДІ”. —  Все залежатиме від майстрів-архітекторів і їхньої специфіки роботи”. За його словами, кошти на відновлення Святоюрівського комплексу виділить держава. Після того, як до приїзду Папи римського Івана Павла ІІ тут проводилися реставраційні роботи, чотири роки нічого не робилося, бо не виділялися кошти. І тільки минулого року за храм взялися знову.

“У самому комплексі є багато проблем (назразок, водовідведення, ремонт інженерних комунікацій), але, якщо брати лише ремонт фасаду собору і дзвіниці, ми потребуємо на це 3 млн. грн.— пояснив директор “Львівреставрація” Володимир Пащак. ? Роботи продовжаться, коли почнуть поступати гроші”. На закиди львів’ян, що церковні кошти йдуть у Київ, директор будівництва Патріаршого собору о.Дем’ян пояснив, що Львівська єпархія виділяє у столицю мізер. А основні надходження йдуть з-за кордону, завдяки діаспорі і владикам, які є в діаспорі. “Загалом на будівництво собору у Києві вже пішло 5 млн. у.о. і ще десь 5,5 потрібно”, — уточнив о. Дем’ян.

Опубліковано: 28.02.2006