Швидкість зарядки назвали основною проблемою електрокарів

Низька швидкість зарядки та повсюдна відсутність станцій уповільнюють поширення електрокарів та обмежують споживачів. Про це повідомляє видання ArsTechnica.

zaryad2ce5ee2Автомобільний експерт Джонатан Гітлін у колонці для медіа назвав відсутність просунутої інфраструктури основною проблемою електромобілів. За словами автора, машини з електродвигуном у багатьох відношеннях кращі за автомобілі з двигуном внутрішнього згоряння, але тільки якщо мова не йде про обслуговування електрокарів.

Гітлін поскаржився на відносно низьку швидкість зарядки – процес поповнення запасів акумулятора займає набагато більше часу, ніж наповнення баку паливом. За словами експерта, приблизно для двох третин американських власників електромобілів — тих, хто має домашню зарядну станцію, — це не проблема. Однак під час далеких поїздок автолюбителю доведеться планувати маршрут, щоб не опинитися без зарядки.

“Автомобіль означає свободу – можливість подорожувати від узбережжя до узбережжя по забаганню – і зупинка для заряджання кожні 150-250 миль стає перешкодою на шляху до цієї свободи”, – підкреслив автор. За його словами, дуже часто на шляху водія електрокара можуть опинитися зарядні станції, зайняті іншими автовласниками, або точки, на яких відсутнє потрібне обладнання.

Наприкінці червня представники найбільшого європейського автовиробника Stellantis заявили, що за нинішніх цін ринок електрокарів чекає крах. У повідомленні йдеться, що виробники електромобілів вимушено йдуть на збільшення цін, оскільки зростання цін на сировину робить виробництво деяких моделей із батарейним живленням збитковим.