Сенсорні кнопки у нових автомобілях розкритикували

Журналісти шведського видання Vi Bilägare розкритикували нові інтерфейси у сучасних автомобілях. Про це повідомляється на сайті медіа.

Фахівці порталу вивчили сучасні автомобілі та спробували з’ясувати, скільки часу потрібно водієві для виконання тих чи інших завдань. В результаті з’ясувалося, що користувачі раритетних машин із фізичними кнопками справлялися з перемиканням різних функцій швидше, ніж власники нових авто, обладнаних сенсорними екранами.

У рамках дослідження фахівці протестували 11 нових автомобілів та раритетний Volvo C70 2005 року випуску. Останнє авто було обладнане виключно фізичними перемикачами. Під час тестів автори перевіряли, як швидко водії включали обігрів сидінь, регулювали температуру в салоні, перемикали радіо, працювали з бортовим комп’ютером. З’ясувалося, що фізичні інтерфейси дозволяють керувати функціями швидше, ніж сенсорні.

Журналісти вимірювали не лише час, за який водії справлялися із завданням, а й інші чинники. У результаті Volvo C70 виявився переможцем з оцінкою 4,5 бала – так, для виконання чотирьох завдань знадобилося менше 10 секунд. Оснащений панеллю приладів нового покоління Volkswagen ID.3 отримав 2,25 бала і опинився на останньому місці – на виконання завдань у цій машині пішло більше 25 секунд.