Представлений SSD-накопичувач із рекордною швидкістю

Компанія Apacer показала SSD з рекордною швидкістю читання 13 гігабайт на секунду

Компанія Apacer представила на виставці Computex 2022 твердотілі накопичувачі з рекордними показниками. Про це повідомляє видання PC Gamer.

Серед представлених пристроїв опинилися два накопичувачі – під брендами Apacer та Zadak. Швидкість послідовного читання SSD становить 13 гігабайт на секунду, швидкість запису – 12 гігабайт на секунду. Накопичувачі мають інтерфейс PCIe 5.0.

ssdЗа словами журналістів, швидше за все, накопичувачі використовують нещодавно анонсований контролер Phison PS5026-E26. Швидкість пристроїв, які показала Apacer, може бути ще вищою — експерти відзначили, що «стеля» PCIe 5.0 становить 16 гігабайт на секунду, проте оновленому контролеру зазвичай потрібно деякий час, щоб максимально використати можливості нової специфікації.

Накопичувачі оснащені алюмінієвим радіатором, проте моделі можуть бути укомплектовані ультратонким графеновим радіатором. Продажі споживчих моделей Apacer та Zadak мають розпочатися до кінця року. Їхня ціна не розкривається.

Наприкінці лютого журналісти видання Tom’s Hardware з’ясували, що проблеми на виробництві компанії Western Digital вплинуть на зростання цін на ринку накопичувачів. Проблема пов’язана із забрудненням матеріалів на виробництві у січні, коли в чіпах NAND виявили появу великої кількості домішок.