Пояснено стійкість нових штамів коронавірусу до антитіл

У Колорадському університеті виявили потрійну мутацію стійкості SARS-CoV-2 до антитіл

Вчені Колорадського університету вивчили вплив множинних мутацій на властивості різних варіантів коронавірусу. Результати дослідження допомогли пояснити причини стійкості нових штамів SARS-CoV-2 до антитіл. Про це повідомляє прес-реліз на MedicalXpress.

antytiloДослідники показали, що певні мутації неодноразово виникають у нових штамах SARS-CoV-2, що демонструє конвергентну еволюцію, коли у різних групах організмів незалежно друг від друга з’являються схожі ознаки. Подібний процес торкнувся трьох амінокислотних позицій K417, E484 і N501 в рецептор-зв’язувальному домені білка-шипа (S-білка). Хоча окремі мутації мають як корисний, так і шкідливий вплив, разом вони покращують адаптаційні властивості вірусу.

Мутація K417T сприяє уникненню антитіл класу 1, підвищує стабільність та експресію S-білка, проте вона знижує зв’язування білка з рецептором ACE2. E484K допомагає вислизати від антитіл класу 2, проте вона знижує зв’язування з рецептором, стабільність та експресію. N501Y збільшує зв’язування з рецептором, проте знижує стабільність та експресію. Потрійний мутант K417T/E484K/N501Y має підвищене зв’язування з рецептором ACE2, уникає антитіл як класу 1, так і класу 2 і має таку стабільність і експресію, як і у дикого типу коронавірусу.