Погодинний популізм Кабміну

kabmin
Схоже на те, що Кабінету Міністрів нічого робити перед складенням своїх повноважень, і щоб хоч якось себе розрадити, міністри починають займатися підготовкою тих законопроектів, котрі в українській практиці мають всі шанси себе не виправдати. Останнім геніальним рішенням від Кабміну став намір увести мінімальну погодинну оплату праці з 2007 року як державну соціальну гарантію.Про це повідомила прес-служба віце-прем’єра В’ячеслава Кириленка, посилаючись на законопроект, схвалений на засіданні урядового комітету.

В цьому законопроекті передбачається, що розмір мінімальної погодинної заробітної плати буде встановлюватися щорічно разом із розміром щомісячної мінімальної зарплати законом про державний бюджет України на відповідний рік, з урахуванням прожиткового мінімуму й середньої зарплати. Кабмін також має намір запропонувати Верховній Раді внести відповідні зміни в закон “Про оплату праці” і Кодекс законів про працю.

Проте виявляється, що це рішення не таке вже й нове. Ще за тих часів, коли урядом керувала Юлія Тимошенко, про погодинну оплату праці теж вели мову як про ще один державний соціальний стандарт. Тоді Кириленко запевняв, що є всі можливості для того, щоб ввести мінімальну погодинну оплату праці вже з 2006 року, і Кабмін у силах ввести мінімальну погодинну зарплату в розмірі двох гривень з перспективою підвищити її до п’яти. За словами експертів, таку практику хотіли запровадити й чотири роки тому, але до втілення в життя вона так і не дійшла, бо тоді довелося б змінювати безліч норм і стандартів як у бухгалтерському обліку, так і при виплаті соціальних гарантій. А це потребує не лише чимало часу, а й значних фінансових витрат.