Оптимізм продовжив жінкам життя

У Гарвардському університеті виявили зв’язок оптимізму із тривалістю життя у жінок

Вчені Гарвардського університету виявили, що більш оптимістичні жінки в середньому живуть на 54 відсотки довше або більш ніж на чотири роки більше, ніж їхні песимістичні однолітки. Життєрадісний погляд на життя також підвищує шанси дожити до 90 років на десять відсотків. zinka6ca2При цьому середня тривалість життя США становить трохи менше 80 років. Про це повідомляє Daily Mail.

Дослідники зібрали дані про майже 160 000 жінок у віці постменопаузи, які брали участь у програмі Women’s Health Initiative з 1993 по 1998 рік. За учасницями спостерігали протягом 26 років або доти, доки вони були живі протягом цього часу, та оцінювали їхній загальний рівень оптимізму. Чверть жінок, які були найоптимістичнішими, відрізнялися більшою тривалістю життя.

Хоча точний механізм, який пояснює, чому оптимізм продовжує життя, залишається невідомим, багато експертів вважають, що це може бути пов’язане з покращенням здоров’я серця внаслідок меншого рівня стресу та занепокоєння. З іншого боку, люди, які схильні до тривоги та занепокоєння, наражаються на підвищений ризик хронічних серцевих захворювань.