Норвежці запропонували покарати російських футболістів за допінг

Президент Федерації футболу Норвегії Терьє Свендсен запропонував Міжнародної федерації футболу (ФІФА) прискорити темпи розслідувань з приводу допінг-скандалу в Росії і усунути країну від участі в змаганнях. Його слова наводить Keir Radnedge.

«Якщо футбол в Росії є частиною контрольованої урядом допінг системи, то це виняток варто розглядати так само, як і для інших видів спорту», ​​- заявив Свендсен.

За словами функціонера, необхідно з’ясувати, наскільки сильно російський футбол залучений в допінг-скандали, а також скільки гравців і за яких обставин вживали заборонені речовини.

14 січня Daily Mail повідомила, що збірна Росії з футболу планувала брати допінг під час домашнього чемпіонату світу 2018 року. Внаслідок цього ФІФА збиралася провести розслідування і дискваліфікувати кількох гравців або повністю усунути збірну Росії від домашнього ЧС.

У листопаді 2017 року з’явилася інформація про те, що ФІФА зв’язалася з інформатором Всесвітнього антидопінгового агентства Григорієм Родченкова з метою отримати докази застосування допінгу російськими футболістами. Йшлося про 34 гравців, 23 з яких входили в заявку збірної на ЧС-2014.

Чемпіонат світу 2018 року пройде з 14 червня по 15 липня.