Бекон із гормонів

07/12/2005

БеконЗДОРОВ’Я

Олена Мусієнко

 
Кореспондент ГАЗЕТИ дослідила, м’ясо якої якості завозять в Україну, і стала вегетаріанкою

Більша частина м’яса, з якого у нас виготовляють ковбаси, завезене до нас контрабандою. Та, як пояснили ГАЗЕТІ митники, контрабандним вважається лише те м’ясо, вартість якого перевищує 131 тисячу грн. Але “по-крупному” ризикують не так вже й часто.

Хто не ризикує, той...

М’ясо переважно завозять бусиками на меншу суму. Так легше проскочити кордон. Якщо і не пощастить, то у контрабанді не звинуватять, у гіршому разі конфіскують товар і оштрафують. Оскільки у нас повно м’яса сумнівної якості, “м’ясники” діють за принципом: хто не ризикує, той не п’є шампанського.

Більшість людей помилково вважають, що до нас нелегально завозять м’ясо лише з Польщі. Це не так: контрабандисти є всюди – від Бразилії до Китаю. І, як розповідать м’ясники-підприємці, не важко домовитися, аби на заготівельних пунктах тієї чи іншої країни не ставили печаток на тушах.

Як стверджують фермери, кожна країна передусім контролює якість м’яса, яке споживають її громадяни. Тож про якість м’яса, що перетинає кордони, має турбуватися країна, до котрої воно йде. А якщо його доставляють нелегально, про який контроль може іти мова? Чим годували свиней, які пішли під забій та туші яких потрапили до нас, не відомо. Проте достеменно відомо інше: аби пришвидшити ріст свиней, птиці, великої рогатої худоби – до кормів додають заборонені стимулятори росту.

Є укольчик, є й ковбасочка

Ось декілька нібито цілком законних способів вас надурити. Перед тим, як заколоти свиню, її довго б’ють палками, від чого весь кусень м’яса виглядає рівномірно рожевим, що й не відрізниш, де жир, а де прошарок м’яса. Отруїтися таким м’ясом не можна, але апетит пропадає надовго.

Але це ще квіточки порівняно з тим, до чого додумалися американці. Ще на початку 70-х у США з’явилися цілі заводи з виробництва бекону. Технологія проста – брали сімейство здорових мух і переселяли їх у відходи життєдіяльності свині. Мухи швидко відкладали личинки. Вони такі ненажерливі, що незабаром від нечистот залишалася одна жива маса личинок, що підростають. Свиню розвертали і годували цим. У нові відходи знову підсаджували личинки... Собівартість такої свинини наближалася до нуля.

Тепер про препарати. Скажімо, гормональні – це недешево, над їх виготовленням працюють цілі лабораторії. Їх просто підмішують до кормів – і поросята ростуть як на дріжджах. З тією ж метою використовують й антибіотики, що підміняють імунну систему. Організм тварини вже не витрачає енергії на боротьбу з бактеріями, вона іде лише на його приріст. За даними ВООЗ, більше половини усіх антибіотиків, які виробляються у світі, використовуються у тваринництві не для лікування, а для стимуляції росту. Їх надмірне використання є однією з причин того, що часто основні антибіотики є неефективними при лікуванні людських захворювань.

У жодній країні не проводять тотального контролю вигодовування свиней, телят чи птиці. Його роблять час від часу і вибірково, саме тому то в одній, то в іншій країні спалахують скандали: контролюючі органи фіксують використання заборонених засобів при відгодівлі. Що робить виробник, якого “спалили”? Миттю позбувається продукції, яка підриває його репутацію. В які країни вона постачається й яким шляхом, здогадатися нескладно.

Коментарі

М’ясопродукти невідомого походження – не рідкість

Андрій Жукевич, завідувач сектором контролю продовольчих товарів Управління у справах захисту прав споживачів у Львівській області


За жовтень-листопад цього року на ринках і підприємствах торгівлі Львівщини ми перевірили 11,46 тонн м’ясопродуктів, з яких понад 5 тонн забракували і зняли з торгівлі, бо на цю продукцію не було супровідних документів: звідки вона, хто її виробник. Не було й документів, які б підтвердили якість цього товару. Частина м’ясних виробів була просто неякісною, а термін її придатності давно минув. Такі випадки не рідкість, доволі часто під час перевірок виявляємо продукцію, про котру немає жодних документів.

Сергій Фіть, прес-секретар Рава-Руської митниці

Працівники служби контрабанди Рава-Руської митниці цього року зупинили 400 спроб, під час яких ділки намагалися ввезти в Україну без супровідних документів понад 250 тонн м’ясної продукції на суму майже 1,6 млн грн. М’ясні вироби, за рішенням суду, були вилучені й конфісковані. Цього року на Рава-Руській митниці було зафіксовано і контрабандне ввезення м’яса: 100 тонн на суму 500 тис. грн.

Повернутися до списку публікаційАрхів новин

Кино: рецензии «Нация Z»

<<< Квітень 2021 >>>
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

Останні новини