Проблемний Садовий: брак кадрів, цензура у ЗМІ і співпраця з колишніми

15/06/2014

Андрій СадовийАвтори - Кирило Джура, політолог зі Львова, Наталя Івашків 

Продовження. Початок тут.
 

Брак кадрів – №2

 
Проблема номер один породжує практично всі наступні труднощі. Однією з головних буде відсутність кадрів для команди Садового. Мова не йде про секретаря ради і частини заступників мера, яких Андрій Іванович віддасть як приз великим фракціям. Але середню ланку керівників (начальники управлінь, ЖЕКів, теплоенергетичних компаній), які є несучою частиною будь-якої системи влади, буде важко змінити одним розчерком пера.
 

Прозорість продажу землі та нерухомості – №3

 
Спокуса залишити де-факто існуючий тіньовий механізм продажу землі та нерухомості буде великою. І не так у Садового як нових депутатів. Зробити прозорими ці процеси, а також відкрити іншу донині засекречену інформацію – наприклад, що відбувається із отриманням квартир у місті Львові, – це може стати справою честі Андрія Івановича. Якщо, звичайно, він цього захоче. У протилежному випадку його опоненти пильно слідкуватимуть за його діяльністю та викидатимуть порції компромату проти Садового у випадку нечесних правил гри.
 

Цензура у ЗМІ – №4

 
Вперше до влади у Львові прийшла людина, яка є власником не останніх у регіоні ЗМІ і зберігає хороші стосунки із власниками інших видань міста. Під час виборів медіа-ресурси Садового на повну силу допомагали йому завойовувати посаду мера. І це не дивно, а нормально. Поглянемо хоча би на ті ж США, де під час виборів одні ЗМІ підтримують республіканців, а інші – демократів. Звичайно, як це було зроблено львівськими мас-медіа – оцінювати громадянам та експертам.
 
Проте перед Садовим несподівано може постати проблема, що інтереси власників більшості ЗМІ Львова будуть представлені у владі і їм буде не з руки лаяти чи жорстко критикувати мера. У результаті винним може стати саме Садовий, котрого звинуватять у нав’язуванні своєї позиції львів’янам. Може навіть виникнути ефект “антиБуняка”, коли, наприклад, нічого не буде зазнавати особливих змін, але ЗМІ вперто не “бачитимуть” проблем мерії.
 

Співпраця із колишніми – №5

 
Наразі це є менш значною проблемою для нового мера, але вона може стати міною сповільненої дії у заполітизованому Львові. Мова йде про надумані відносини Садового із есдеками – колишнім начальником митниці Тарасом Козаком і, через нього, із Сергієм Медведчуком. Під час виборів навіть оприлюднювали розшифровки нібито аудіозаписів розмов Садового із Козаком, хоча після їх прочитання у всіх була лишень одна думка – маячня. Садовий, до речі, не став першою жертвою “аудіопіратів”. До того, нагадаємо, близькі до олігарха Петра Димінського люди оприлюднювали також “аудіозаписи” розмов губернатора Олійника, де фігурував... також Тарас Козак. Схоже, Козак відіграє у нових координатах влади роль політичного “Бабая”.
 

Конфлікт із губернатором – №6

У випадку заміни голови Львівської облдержадміністрації на особу, яка не має хороших партнерських відносин із новим мером Львова, на Галичину очікує відновлення “серіалу” про політичне змагання міського голови обласного центру та губернатора регіону.

 
Вже зараз джерела ВЛАДИ у Києві припускають, що Петро Олійник як амбіційний політик, не захоче довго засиджуватися у Львові. Слід віддати належне його інтуїції і політичним радникам, які поки що дозволяють йому оминути гострі моменти в історії України – формування коаліції і нового уряду. Якщо ж він піде до столиці, то непрогнозованою залишається особа нового голови ОДА. Тому Садовому не варто розслаблятися і вже тепер треба підготуватися та продумати, яку ж роль він відіграватиме у ймовірному конфлікті мер-губернатор. Приклад для наслідування наразі є лише один: Сенчук-Куйбіда.
 

Піар замість роботи – №7

 
Всесильність пропаганди нині докотилася і до Львова. Зважаючи на це існує реальна загроза, що команда нового мера буде більше цікавитися власним піаром, аніж представленням громаді конкретних результатів роботи. Все залежить від того, який тон задасть сам Садовий. Якщо він почне, як Тимошенко, кататися на ковзанах (літній варіант – ролики) або стрибати через вогнище на свято Купала, то його підлеглі також вважатимуть за правильне відбиватися від мешканців Львова обіцянками, жартами і звинуваченнями попередньої влади.

Опубліковано: 14.04.2006.

Повернутися до списку публікаційАрхів новин

Кино: рецензии «Нация Z»

<<< Квітень 2021 >>>
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

Останні новини