Дзвони відженуть нечистого

05.06.2008

Дзвони у ХраміГільдія рестораторів Львова хоче, щоби в місті щодня лунав церковний передзвін. Духівництво не проти, але має застереження

 
Гільдія рестораторів Львова хоче започаткувати в місті нову традицію: щодня о певній годині в усіх храмах, розташованих у центрі міста, мають лунати дзвони. Підприємці вважають, що це буде родзинкою стародавнього міста, в якому панує особливе ставлення до релігії. А ще такий передзвін подобатиметься туристам.
 
Ресторатори планують звернутися із відповідною пропозицією до настоятелів львівських храмів. Гільдія навіть готова фінансово долучитися до оплати праці дзвонарів, які побажають узяти участь у цьому дійстві.
 
– Львів – це місто, в якому до релігії, до віри особливе ставлення, – каже президент Гільдії Вардкес Арзуманян. – Нашим задумом ми хотіли б показати, що у Львові є багато церков, але Бог – один. Крім того, традиційно вважають, що церковний дзвін відганяє нечистого. Відтак місто отримало б додатковий шанс для щоденного духовного очищення.
 
Настоятелі центральних храмів Львова, до яких «Газета…» звернулася за коментарями, вважають ідею цікавою, однак мають деякі застереження.
 
– Це непоганий задум, – говорить отець Роман Кравчик, адміністратор собору святого Юра УГКЦ. – Однак треба пам’ятати, що церковні дзвони мають інше призначення – вони скликають на богослужіння, сповіщають про чиюсь смерть або іншу трагедію в місті. Ідею підприємців практично можна реалізувати, але, по-перше, на це потрібне рішення архієрея, а по-друге, слід повідомити людей, аби несподіваний передзвін не потривожив.
 
Отець Тадеос Геворгян, настоятель Вірменської церкви у Львові, каже, що не проти такого нововведення, а в тому, що в храмах дзвонитимуть в один час, гріха не бачить. Головне, щоби клір домовився між собою.

Колокола, подаренные главой РПЦ, установят в храме Гроба Господня
 
Настоятель собору святого Георгія Побідоносця УПЦ отець Роман Коломийчук зауважує, що для такої справи передусім необхідне благословення владики, однак вважає ідею вартою уваги та запрошує підприємців до обговорення.
 
Автор: Дарія СКИБА  / 11:38 05.06.2008

Джерело: Газета по-львівськи

Повернутися до списку публікаційАрхів новин

Кино: рецензии «Нация Z»

<<< Травень 2021 >>>
ПнВтСрЧтПтСбНд
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Останні новини