Львівська політика: Писарчук vs депутатський корпус

 Автори - Галина Роспопа, Наталя Івашків  Петро Писарчук

Довго триває боротьба депутатів Львівської міськради за ринок “Південний” з його власником Петром Писарчуком. Уперше депутати зацікавились ринком у травні 2005 року, коли сесія міськради поставила під сумнів правочинність функціонування ринку. Депутати наголошували, що “Південний” незаконно захоплює землю міста, вимагаючи узаконити своє розширення постфактум і на сміхотворних умовах. Опонент Писарчука Юрій Батюк звертав увагу й на те, що орендарів павільйонів на “Південному” позбавлено всіх прав. Невдоволення міських мужів вилилося в рішення сесії, яке Писарчук розцінив як третю спробу прибрати ринок (перші дві спроби – замах на його життя і вбивство директора ринку Семенюка).

 
Одним із виходів із ситуації депутати вважали або передачу ринку в комунальну власність, або його акціонування. Або використання майна та землі, враховуючи інтереси приватних підприємців – працівників ринку, за кошти котрих розбудовували ринок.
 
Перепало на горіхи від Писарчука практично всім чільним представникам земельної комісії в міськраді, а також міському обранцеві Андрію Стецьківу. Останній, за твердженням Писарчука, “диригував голосуванням щодо ринку”. Випливала інформація, нібито насправді ринком “Південний” зацікавився брат Андрія Стецьківа Тарас (народний депутат). У червні 2005-го Писарчук по секрету розказав пресі, що депутатам пообіцяли мільйон за знищення ринку.
 
До боротьби підключився Зеновій Сірик. Він зазначив, що це лише початок, оскільки на “Південному” є стільки незаконно споруджених об’єктів, що сума штрафів перевищить усі фінансові вимоги міста до ринку – на його думку, це близько 13 млн грн.
 

Вже в січні пролунала чутка про подання позову до Господарського суду про визнання підприємства “АЙПІЄ-Л” банкрутом, що Писарчук намагався ретельно приховати. Позов на “АЙПІЄ-Л” (це і є ринок “Південний”) подав підприємець Андрій Лабай, а задовольнив – суддя І. Й. Петрик, який і порушив справу про банкрутство. Наступного місяця Андрій Стецьків повідомив, що міська рада не проти укладення договору оренди з ТзОВ “АЙПІЄ-Л”, але спочатку “підприємство повинне сплатити 13,5 млн грн штрафу за несплату орендної плати протягом терміну функціонування ринку”. Суперечка навколо цифри завершилась 13 березня – суд присудив стягнути з ТзОВ “АЙПІЄ-Л” у дохід державного бюджету 331 тисячу 778 гривень штрафу та 1700 гривень судового збору.

Опубліковано: 24.03.2006

 

Петро Писарчук у програмі «Прямим текстом. Бліц»


 

 

Повернутися до списку публікаційАрхів новин

Кино: рецензии «Нация Z»

<<< Травень 2021 >>>
ПнВтСрЧтПтСбНд
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Останні новини