Нелюбі друзі: хто з ким персонально ворогує у обласній політиці

Михайло СендакАвтори - Галина Роспопа, Наталя Івашків   
 
Таких конфліктів, які зазнала Львівська область між чиновниками та депутатами, ще не бачив жоден регіон неньки України. Вони спалахували й між ЛОДА та ЛОР, і в самій обласній раді, і в міській, і на приватному рівні політиків. За посаду, за розподіл майна, за власні інтереси... ВЛАДА вирішила підняти хронічні конфлікти. Всіх і не перерахувати...
 
Олійник – Сендак
 
Те, що між головою облради Сендаком і призначеним губернатором Олійником виникне конфлікт, прогнозували всі. Сендак був переконаний, що стане губернатором. Адже колишній опозиціонер Ющенко не раз заїздив “у гості” до Михайла Дмитровича й навіть вів мітинги з балконів облради. Зрештою, Олійник під час революції свої речі тримав і голився в кабінеті Сендака. І все – марно для Сендака.
 
Ворожнеча розпалилася відразу. Кадрову політику в районах Олійник не узгоджував з облрадою, керував депутатами, як хотів, у тому числі аналітичними записками щодо зриву сесії облради, де мав заслуховуватися звіт губернатора. Потім втрутився Сендак і в справи із “Львівсільмашем” і приписав Олійнику конфлітк із “Львів-ТБ”, згадував про славнозвісну лікарню в Соснівці, усього й не перелічиш. Конфлікт Сендак – Олійник відбувався публічно, тож додати нам тут нічого. Хто переміг – висновки робити не нам.
 
Сендак і заступники
 
Хто хоче влади, той піде на все. Цей вислів яскраво відображає стосунки між Сендаком і його заступниками: Ігорем Держком, Андрієм Парубієм та Тарасом Федаком. Спершу крісло голови ЛОР мав намір зайняти Держко, який і зараз не проти. 2002 року депутати фракції “Соціальна справедливість” захотіли скинути Сендака, і член цієї медведчуківської фракції Ігор Дума зробив сенсаційну заяву: “Головою облради має бути людина, котра задовольнила б потреби всіх депутатів і налагодила співпрацю між депутатськими групами. Це може бути Ігор Держко”. Таку ж думку висловлював ще один представник “СС” Володимир Ортинський. Інформовані джерела стверджують, що не раз бачили Держка в есдеківських колах, в їхньому товаристві, в їхніх машинах. Однак Держку так і не вдалося зайняти крісло спікера. Та тепер Держко зрозумів, що кар’єра Сендака вже скінчилася, тому відкритих конфліктів між ними зараз помітити важко.
 
Про політичну приреченість свого “шефа” здогадуються й інші заступники Сендака – Андрій Парубій та Тарас Федак. Вони тепер із ворожої Сендаку сили – НУ і кожен з них має амбіції. На що Сендак відповів: “Я знаю, що переговори з Олійником ведуть Парубій і Федак, але я не знаю, що конкретно їм пропонують”. Звісно, Олійник міг і не обіцяти посад підлеглим Сендака, однак “колєгування” з губернатором є набагато вигіднішим...

Опубліковано: 24.03.2006

Повернутися до списку публікаційАрхів новин

Кино: рецензии «Нация Z»

<<< Квітень 2021 >>>
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

Останні новини