Облрада: усе в руках Васюника і Буци

Петро Олійник. Фото з сайта gajet-x.ru
Автори: Наталія Івашків, Галина Роспопа   
 
Опубліковано - 07.04.2006

Саме під львівськими помаранчевими та біло-червоними прапорами сховалися впливові бізнесмени, кримінальні авторитети та інші “відомі” діячі.
 
НСНУ – усе найкраще і найдорожче
 
Найбільше “бізнесменів” вирішили пригріти собі місце в найбільш прохідній партії області – НСНУ. Скільки коштувало таке тепле місце – невідомо, однак той факт, що у її списках не зустрінеш “звичайних” (бідних або невпливових) людей, говорить сам за себе.
 
Експерти стверджують, що в теперішній обласній раді в НСНУ будуть дві дуже впливові групи: Васюника і Буци. І одна не дуже — Олійника, яка здебільшого буде підпорядкована Богданові Буці.
 
Ігор Васюник, молодший брат заступник голови Секретаріату президента Івана Васюника, зараз обіймає посаду заступника голови правління НАК “Нафтогаз Україна”. Серед найпомітніших людей його групи – заступник голови правління НАК “Нафтогаз Україна” Всеволод Шперун та директор ГПУ “Львівгазвидобування” Роман Дідусь.
 
Щодо Богдана Буци, то ходять чутки, що в. о. міністра Кабінету міністрів ще перед виборами вирішив повернутися до Львова. Його підозрювали в лобіюванні на виборах міського голови Львова інтересів Андрія Садового. Тепер час прийшов – але навряд чи Буца обміняє посаду одного з найбільших лобістів країни на рядового депутата.
 
Тепер про ще одного лобіста Андрія Садового – губернатора Петра Олійника та про депутатів, які будуть під його крилом. “Якщо говорити зараз про НСНУ, то єдиний центр впливу, єдина мейнстрімна політична сила — це Петро Михайлович Олійник і його команда. Це команда, куди входить все керівництво НСНУ”, – так казав про свого “шефа” Олесь Старовойт і знав, що говорив. Дуже багатьох людей до “свого” списку просунув саме Петро Михайлович. Насамперед – це його заступники, які, безперечно, не зможуть піти проти “батька”: Ярослав Пітко, Тарас Батенко, Мирослав Сеник. Не піде проти “батька” і Старовойт, який теж потрапив до облради.

По темі: Галицкий наместник, или Один день с губернатором Львовщины
 
До групи Олійника слід віднести і директора телекомпанії “Львів ТБ” Михайла Хвойницького. Він ще перед виборами зрозумів, хто його начальник, і пішов на відкритий конфлікт з Михайлом Сендаком.
 
На другому місці у списку НСНУ до обласної ради – пенсіонер (як вказано у списках) Микола Горинь. Добре вигадано для звичайного виборця. зараз мало хто пам’ятає, що Горинь – колишній заступник начальника Західної регіональної митниці часів Тараса Козака. В період, коли Львівську митницю найбільше звинувачували в контрабандних махінаціях, пан Горинь спокійно собі працював заступником. До речі, у списках є також зять бізнесмена — директор ВАТ “Троттола” Ярослав Рущишин.
 
Ще один “авторитет” НСНУ в облраді – Степан Кубів. Голова правління “Кредобанку”, який повністю контролюється польськими інвесторами. Заступник керівника Львівського обласного штабу НСНУ Олесь Старовойт ще напередодні виборів не заперечував причетності фінансів пана Кубіва до передвиборної кампанії. “Якщо, звичайно, пан Кубів захоче допомогти виборчій кампанії, ми приймемо цю допомогу з радістю. Хоча нам вистачає коштів, щоб провести виборчу кампанію і без так званих кочегарів”, – казав тоді Старовойт. Мабуть, НСНУ таки не відмовився.
 
Подейкують, що теперішні власники банку делегують львів’янам лише представницькі функції, тож Степан Кубів матиме змогу активно брати участь у роботі облради. Ходять чутки, що його кандидатура є серед найбільш імовірних кандидатів на посаду голови облради.
 
Є в НСНУ й колишній представник блоку “За єдину Україну!” генеральний директор ТзОВ “Краківський ринок” Володимир Кожан. Ходять чутки, що пан Кожан вирішив іти в політику заради мандата недоторканності. Після того, як Верховна Рада зняла її, у кулуарах пішли інші чутки, що він може відмовитися від свого депутатства.
 
Свого часу пан Кожан мав кілька конфліктів з правоохоронцями. Один з них під час створення Краківського ринку. На групу податківців, які хотіли провести перевірку ринку, напали кілька десятків міцних хлопців спортивної статури й побили їх. Тоді разом з документацією у ДПА забрали й керівництво ринку: двох директорів, двох бухгалтерів та нижчий керівний склад. Зауважимо, дублюючі посади тут запроваджено, коли в міського державного комунального підприємства “Центральний ринок” несподівано з’явився двійник – ТзОВ “Краківський ринок”. Цікава подробиця: директор першого і засновник другого – одна й та ж фізична особа – Володимир Кожан.
 
Щодо інших найбільш “одіозних” депутатів облради подаємо лише місце роботи. Олег Мандюк – власник “Віденської Кав’ярні”, два директори Валерій Левицький — ВАТ “Дрогобицький завод автомобільних кранів” та Михайло Чемерис — ВАТ “Калина”, Микола Пшевлоцький – начальник Львівського обласного управління земельних ресурсів. Тут без коментарів, посади говорять самі за себе.

Повернутися до списку публікаційАрхів новин

Кино: рецензии «Нация Z»

<<< Квітень 2021 >>>
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

Останні новини