Донецькі рятівники

Театр КурбасаТетяна Метик, Аргумент-Влада
  
07.04.2006

Закінчується вистава – неісторична хроніка “Богдан” за Климом. Нечисленні глядачі зриваються із твердих старих дерев’яних лав і голосно й довго аплодують. На невеличкій убогій сцені молоді актори-ентузіасти з приємністю приймають великі букети квітів від донецького мецената, одягненого у вишиту помаранчевими нитками сорочку. Парадокси життя...
 
З вулиці нас побачив теперішній директор Театру Леся Курбаса Олексій Кравчук, котрий ішов у супроводі донецького спонсора – президента всеукраїнського благодійного фонду “Наш Дім – Україна-2005” Володимира Шевельова. “У театру нема проблем, а є завдання, які будемо вирішувати, – випереджує запитання Олексій Кравчук. – На даному етапі міська влада що могла – зробила. Зокрема, налагодили вчасну виплату зарплати, дали акторам надбавки, дещо допомогли нам у недавніх подорожах до Донецька, Харкова і Черкас. Натомість ми шукаємо партнерів, які можуть ще більше допомогти театрові.”
 
Як з’ясувалося, раніше були одноразові грошові вливання окремих людей, але налагодженої системної співпраці з меценатами театр не мав, допоки курбасівці не знайшли пана Шевельова. З його фондом розробили кілька проектів не тільки стосовно Театру Курбаса, а й щодо інших творчих ініціатив Львова.
 
“Було проведено ряд зустрічей з керівниками різних ланок. Через місяць плануємо провести детальнішу зустріч. Може вибудуватися багатовекторна співпраця, на багатьох рівнях, яка була б цікавою насамперед для театру і, безумовно, для міста. Це перспективний, потужний вектор на майбутнє”, – оптимістично каже Кравчук. Дивлячись на донецього благодійника, починаєш у це вірити.
 
Меценат із Донецька Володимир Шевельов:

Хочу зробити Львів мільйонером
 
– У чому конкретно полягатиме ваша допомога Театру Курбаса?

– Це найкращий театр у світі, я люблю його керівників. Ми почали дружити віднедавна, але взаємна повага і симпатія виникли відразу. Наш фонд фінансово допоміг, щоб театр міг приїхати в Донецьк. На майбутнє плануємо купити автобус, щоб Театр Курбаса мав змогу гастролювати по всьому світу і прославляти Україну високим мистецтвом. Хочемо допомогти, щоб йому присвоїли звання академічного театру, щоб дали приміщення на три поверхи. Також підтримаємо в підготовці до театрального фестивалю в Єгипті і Македонії, куди трупу запросили.

– Чому ви, нельвів’янин, усе це робите?
 
– Я хочу зробити так, щоб через п’ять-шість років не наші хлопці і дівчата їхали за кордон на заробітки, а навпаки, сюди приїжджали люди з Іспанії і Португалії. Коли я був у п’ятому класі і писав вірші, коли виховувався в інтернаті, коли доводилося голодним лягати спати й лазити в буфет за хлібом, бо від голоду не міг заснути, тоді я зробив для себе відкриття, що потрібно жити й допомагати людям. Підтримка цього театру демонструє мою величезну любов до львів’ян, мою симпатію до вашого міста. Хочу разом з вами зробити Львів містом-мільйонером.

Початок: «Донецькі» врятували Львівський театр Курбаса

Повернутися до списку публікаційАрхів новин

Кино: рецензии «Нация Z»

<<< Квітень 2021 >>>
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

Останні новини