«Донецькі» врятували Львівський театр Курбаса

Театр імені Курбаса у ЛьвовіТетяна Метик, Аргумент-Влада
  
07.04.2006
 
Бо місцева інтелігенція тільки говорити вміє
 
Режисер і творець Львівського театру імені Леся Курбаса Володимир Кучинський: “Те, що нам дали Шевченківську премію, – справді дуже важлива подія у житті театру. Його лінія, його пошуки, його рівень упродовж цих 15 років визнаний найкращим. Але мене більше цікавить, що буде далі. Такого нема, щоб дали премію і побудували театр. Якщо людина хоче працювати, вона повинна мати умови, щоб це робити. Художнику потрібен пензель, скульптору потрібен камінь, глина. Не можна рибу викинути на берег і казати: “Плавай, рибко, плавай!”. Їй вода потрібна, щоб плавати. ВОДА!”.
 
Плавай, рибко, плавай!
 
Володимир Кучинський, який і створив нового лауреата Шевченківської премії – Театр Курбаса, – залишив свою роботу. Втомився боротися з вітряками. Постійні звертання протягом 15 років до влади і до впливових львівських меценатів, аби хоч хтось звернув увагу на жалюгідне становище унікального театру, нічого не дали. Кучинський тоді демонстративно пішов. Це був жест відчаю і жахливої втоми від боротьби з байдужістю. Це був наче докір Львову і львів’янам, які б’ються в груди і меланхолійно закочують очі вгору, коли мова заходить про мистецтво і духовність. Але Володимир Кучинський, пішовши, залишився з театром духовно як його ідейний наставник і проводир. Очевидно, не хотів наслідувати тих, хто ігнорував потреби театру.
 
Минаємо з паном Володимиром закулісні приміщення театру, обдерті стелі і стіни. Виходимо на балкончик. За словами Кучинського, аварійний. Каже, що від того моменту, як покинув свою посаду, нічого не змінилося: театр не відреставрували, крісла не поновили, транспорту, щоб їздити на гастролі, немає, зарплатня в акторів 300-400 грн – нижча утричі, ніж у колег із театрів зі статусом національних.

Продовження: Викинули – ну то викинули...

Повернутися до списку публікаційАрхів новин

Кино: рецензии «Нация Z»

<<< Травень 2020 >>>
ПнВтСрЧтПтСбНд
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Останні новини