А ти зідреш себе зі стовпа

Політичні агітматеріали на стовпахАвтор - Галина Роспопа
 
24.03.2006
 
До Львова ніяк не може прийти весна – вулиці чорні від бруду зі снігом. Єдине, що “прикрашає” місто Лева, – безмежна кількість агітаційних рекламок, які висять повсюди: на стовпах, стінах і навіть на пам’ятках архітектури. Вже не перший рік штаби кандидатів обіцяють, що приберуть агітки після виборів, однак...
 
Цього року до чистоти міста вирішив долучитися і в. о. міського голови Зеновій Сірик. За його словами, ті партії, блоки та кандидати, котрі не знімуть свої агітаційні матеріали до суботи, 25 березня, будуть відповідати в суді. Контролювати цей процес зобов’язані відповідні виборчі комісії. А от член ЦВК Андрій Магера переконаний, що очищувати місто від передвиборної агітації у п’ятницю, 24 березня, мають органи місцевого самоврядування, а саме комунальні служби.
 
Ще кілька днів перед заявою пана Сірика в прес-службі міськради ВЛАДІ повідомили, що обов’язки на прибирання вулиць після виборів будуть покладені на ЖЕКи, як і було раніше. Тобто очищувати вулиці будуть двірники – матимуть додаткову роботу, яку ніхто, звісно, не оплачує.
 
Пані Ганна М. працює прибиральницею вже близько 15 років. Каже, що жодного року ніхто не допомагав їй прибирати вулиці після виборів. “Дулю з маком. Відро в руки, ганчірку – і пішла здирати оті папери! От повісили плакат на стіну, а як його дістати? Зранку приходжу, а він вже висить! Ми брали драбину, пробували зірвати цей зловісний “біг-борд”, але ніяк. Не знаю, як це далі буде”, – каже пані Ганна. Вона ще довго обурювалась щодо кандидатів, реклам і всього, що пов’язане з виборами. А далі просто попросила, щоб наша газета і журналісти хоч якось вплинули на ці прокляті штаби, змусили їх пам’ятати про людей і після виборів.
 
Ще одна проблема – заклеєні пам’ятки архітектури та приватні будинки, що, до речі, забороняється законом. Заступник начальника управління УМВСУ у Львівській області, начальник міліції громадської безпеки Володимир Дитюк не заперечує факту наклеювання агітаційних листівок на пам’ятках архітектури: “Якщо наші патрулі бачать такі злочинні дії, то ми обов’язково затримуємо цих людей”.
 
Ми вирішили з’ясувати “плани щодо прибирання” безпосередньо в деяких львівських штабах.
 
Виборчий блок у Львівській СПУ скерував нас у виборчі блоки на дільницях. А от начальник виборчого блоку СПУ №113 Юрій Федюк намагався перекинути відповідальність знову ж таким на обласний виборчий блок. Однак згодом все ж таки пообіцяв, що вони приберуть свої агітки. А от стосовно розклеювання рекламок на пам’ятках архітектури і приватній власності – заперечив такий факт. “Якщо ви щось таке побачите, повідомте нам. Ми обов’язково з цим розберемось”, – каже Юрій Федюк. Керівник виборчого штабу БЮТ Степан Курпіль також стверджує, що їхній штаб обов’язково все після виборів прибере. Ба навіть більше, Степан Курпіль каже, що стане ініціатором створення програми вже з обраним мером Львова, щоб за кожним штабом закріпили певні вулиці, котрі вони змушені будуть прибрати. Тоді буде видно, хто виконав свої обов’язки, а хто ні. 
 
Нагадаємо, що газета “Високий Замок”, головними редактором якої був той же Степан Курпіль, на минулих парламентських виборах у квітні 2002 року у своїй статті дуже обурювалась тим, що штаби не виконують своїх обіцянок щодо прибирання вулиць після виборів і навіть провела “акцію протесту”, очистивши кілька будинків. Однак Степан Курпіль переконує, що цього року обіцянки не залишаться обіцянками.
 
Партія регіонів пішла ще далі. 20 березня Львівський обласний виборчий штаб Партії регіонів звернувся “до всіх здорових політичних сил – суб’єктів виборчого процесу – з метою очистити Львів від передвиборної агітаційної продукції”. Ось кілька слів із цієї заяви: “Вже навіть не йдеться про стіни, паркани, стовпи та підворітні, які ще довго, мабуть, доведеться відчищати і відмивати від брендів, символік та фейсів партій, блоків і достойників усіх мастей та рангів... Закликаємо всі політичні сили – суб’єктів виборчого процесу – в останній тиждень виборчої кампанії прибрати місто від передвиборного мотлоху й не чекати, допоки це зроблять працівники комунальних служб. Це й буде виявом патріотизму щодо рідного міста й справді європейської культури”.

Повернутися до списку публікаційАрхів новин

Кино: рецензии «Нация Z»

<<< Квітень 2021 >>>
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

Останні новини