Названі регіони з найдорожчими послугами ЖКГ

Чечня очолила рейтинг російських регіонів з найбільшим подорожчанням послуг ЖКГ, свідчать дані дослідження консалтингової компанії «ФінЕкспертиза». Зростання тарифів в республіці в серпні склав 9,19 проти 3,56 відсотка в середньому по Росії.

На другому і третьому місцях ідуть Кіровська і Псковська області: 8,65 і 6,77 відсотка відповідно. Відразу в чотирьох суб’єктах РФ ціни на послуги ЖКГ в серпні знизилися, незважаючи на щорічне планове підвищення тарифів: в Севастополі на 0,53 відсотка, в Камчатському краї на 2,06 відсотка, в Тюменській області на 2,78 відсотка і в Тюменській області за вирахуванням Ханти-Мансійського і Ямало-Ненецького автономного округів – на 9,92 відсотка.

Тарифи за опалення, газ та гаряче водопостачання найбільше зросли в Чечні (на 14, 14,02 і 38 відсотків, при цьому залишившись одними з найнижчих в країні за рахунок ефекту низької бази), за холодне водопостачання – в Якутії (на 12, 34 відсотки), за електроенергію – в Криму (на 11,06 відсотка).

Саме незначне підвищення тарифів було відзначено в Тюменській області (без урахування двох автономних округів). Там в серпні подешевшало опалення (на 21,52 відсотка), гаряче водопостачання (на 19,64 відсотка) і холодне водопостачання (на 9,09 відсотка). Газ найбільш подешевшав в Ханти-Мансійському автономному окрузі (на 22,19 відсотка). Ціни на електроенергію залишилися на колишньому рівні в Бурятії, Камчатському краї і на Чукотці.