На болотних угіддях виявили потужні викиди парникового метану

Вчені Манчестерського університету у Великій Британії виявили, що тропічні водно-болотні угіддя, на які припадає приблизно п’ята частина викидів потужного парникового газу метану, викидають значно більше CH4, ніж вважалося раніше. boloto04c788b44Результати дослідження опубліковані в журналі Global Biogeochemical Cycles, що коротко про наукову роботу розповідається в прес-релізі на Phys.org.

Фахівці вивчили дані, отримані при аерофотозніманні метану, що виділяється з водно-болотних угідь у Замбії. Вони зосередили увагу на трьох великих водно-болотних угіддях країни: Бангвеулу, Кафуе та Луканга. Для оцінки викидів метану були застосовані три підходи на кожній ділянці, у тому числі баланс мас у повітрі, коваріація вихорів, що переносяться повітрям, і атмосферна інверсія.

Теоретичні моделі пророкували викиди від цих водно-болотних угідь на рівні 0,6-3,9 міліграма на квадратний метр на годину, проте безпосередні спостереження дослідників говорять про інше. Викиди метану, що спостерігалися, становили 5-28 міліграмів на квадратний метр на годину, що на порядок вище. Якщо ці результати є правильними для інших маловивчених тропічних водно-болотних угідь, вони показують, що моделі Глобального вуглецевого проекту значно недооцінюють внесок водно-болотних угідь у світовий атмосферний метан.

Зміна клімату може створити цикл зворотного зв’язку, в якому збільшення кількості опадів та підвищення температури змусять водно-болотні угіддя вивільняти ще більше газу. У метану здатність створювати парниковий ефект у 80 разів більша, ніж у вуглекислого газу протягом перших 20 років його перебування в атмосфері, і на частку CH4 припадає близько 30 відсотків глобального потепління з доіндустріальних часів.

Замість весни – снігопади

На вибори – зі старим паспортом

Бакая викликають на допит

Боїшся стихійного лиха? Страхуй майно!

Мільйони для архіву

Україна вирішує придністровське питання

Пам’ятник розстріляним у Павлокомі

Пільги до трагічної дати

Папі Римському подарували львівську ікону

Мадам Батерфляй повертається!

Дайте гроші на вибори!

У церквах нагадали про псевдособор

Інформація для всіх без винятку

Поштовх для фондового ринку

Вибори без релігійного підтексту

Президент обіцяє чистку кадрів

cША відкриває нам двері у СОТ

Уряд узявся за ЧФ

Ющенко погодився позбутися “РосУкрЕнерго”?

Давидович послав реґіоналів до… правоохоронців

Омельченко передумав іти в мери

Послаблений імунітет Росії

Летовище для Галичини

Пташиний грип у Польщі