Мартиролог виборчих перегонів

Підрахунок голосів на виборах
Автор: Андрій Волик
, Аргумент-газета

Цьогорічні вибори побили рекорд за кількістю смертей тих людей, які так чи інакше були причетні до перегонів. І якщо між деякими трагічними випадками і виборчим процесом, на перший погляд, зв’язок відсутній, то інших втрат точно не було б, якби не вибори.

Список жертв виборів започаткував кандидат на мера Львова Богдан Федоришин, котрий помер від серцевого нападу за тиждень до виборів. Для нього період після озвучення касетних записів, що могли стосуватися Львівської ОДА, був дуже нервовим.

У ніч з 24-го на 25-те помер інший “сердечник”. Цікаво, що Борис Мостовий був одним з розробників телекомунікаційної системи для оперативного отримання результатів голосування на виборах президента 1999 року.

У ніч перед виборами помер член дільничної комісії на Рівненщині, а напередодні голосування на основного кандидата в селищні голови Мирного в Криму – Анатолія Симоненка – напали. Кандидат, не прийшовши до тями, помер.

День голосування став останнім для шістьох людей, серед них спостерігач і голова комісії.

А вже наступного дня в ДТП загинуло двоє членів виборчої комісії у Володимирі-Волинському.

Останнім став голова Голосіївського тервиборчкому Києва Анатолій Сафонов. У день смерті він був дуже знервований через підрахунок голосів.