Львівська облрада закликала уряд призупинити утворення госпітальних округів

541ee5d788_138069

Львівська облрада звернулася до Кабінету міністрів України та Міністерства охорони здоров’я України з проханням відкласти утворення госпітальних округів у Львівській області до завершення адміністративно-територіальної реформи. «За» це звернення проголосували 63 депутати.

У зверненні зазначено, що Міністерство охорони здоров’я України було зобов’язане до 1 лютого 2017 року розробити і подати Кабінету міністрів проект нормативно-правового акта щодо затвердження переліку та складу госпітальних округів.

«На сьогодні в основі чинного адміністративно-територіального устрою залишається поділ на райони, а процес створення об’єднаних територіальних громад лише розпочався. Тож існує загроза, що створені поспіхом госпітальні округи не будуть збігатися із майбутнім адміністративним устроєм. На практиці складно буде визначити, на базі центральної районної лікарні якого району створювати лікарню інтенсивного лікування, що може викликати конфлікти між громадами», – сказано у зверненні.

В Україні будуть госпітальні округи замість районних лікарень

Депутати також зазначили, що утворення об’єднаних територіальних громад і виділення їм прямих бюджетних субвенцій з державного бюджету з 1 січня 2016 року засвідчило неузгодженість процесів децентралізації і медичної реформи. Це, зокрема, підтверджує позиція МОЗ щодо доцільності передачі всіх коштів медичної субвенції об’єднаним територіальним громадам за відповідними договорами в райони – у зв’язку з відсутністю інституціональної та матеріально-технічної бази.

«Вважаємо неприпустимим розпочинати таку важливу для держави реформу, наслідки якої відчують на собі всі українці, без відповідної роз’яснювальної роботи та інформації, а також без чіткого розуміння подальшої долі лікарень. Кожен громадянин має право знати, яке медичне обслуговування його очікує та на якому рівні буде надаватися медична допомога після реформи на різних за своїм статусом територіях», – сказано у зверненні.

ZAXID.NET

 

Також по темі