Ісламісти Індонезії пригрозили покарати Санта-Клаусів

Поліцейське управління Індонезії закликає мусульман не влаштовувати рейдів по закладах, в яких співробітники, які сповідують іслам, зобов’язані носити різдвяні предмети одягу. Про це в п’ятницю, 22 грудня, повідомляє svitmandriv.info..

Активісти індонезійської громадської організації «Фронт захисту ісламу» на цьому тижні попередили, що будуть проводити зачистки закладів, власники яких змушують співробітників-мусульман надягати різдвяну атрибутику. Це суперечить фетві, прийнятій рік тому ісламським радою Індонезії: в ній йдеться про те, що це порушує права мусульман.

«Ми будемо влаштовувати рейди, щоб не допустити порушення фетви і поліція буде нам в цьому допомагати», – заявив глава «Фронту» в Джакарті.

Начальник національної поліції у відповідь закликав ісламістів невершити самосуд і поважати інші релігії і їх право відзначати свої свята. Влада країни направить 90 тисяч поліцейських на боротьбу з заворушеннями під час новорічних свят для запобігання погромів.

Індонезія – країна з найбільшим у світі мусульманським населенням, в якій панує світська влада, а конституція гарантує громадянам свободу віросповідання. Християни становлять 10 відсотків населення. При цьому святкування Різдва і Нового року приваблюють до столиці держави Джакарту маси туристів.

Цього року «Фронт» в черговий раз зажадав від уряду Джакарти заборонити святкування. У минулому році прихильники Фонду захисту ісламу і ультра-консервативні ісламістські урядові організації вже ініціювали великі демонстрації проти заяв політиків-християн, а також здійснювали нальоти на торгові центри, в яких мусульман зобов’язували надягати ковпаки Санта-Клауса.