Хвороби серця та діабет виявилися здатними збільшити ризик деменції втричі

Вчені з Оксфордського університету та Університету Ексетера виявили, що деякі хвороби серця та діабет виявилися здатними збільшити ризик деменції втричі. Висновки роботи описані у медичному журналі The Lancet Healthy Longevity.

demenca7596a0У ході дослідження фахівці вивчили дані понад 200 тисяч європейців у віці 60 років і більше. Учасників поділили на три групи генетичного ризику розвитку деменції від низького до високого. Також були виділені пацієнти з діабетом, інсультом та інфарктом або комбінацією цих захворювань. Виявилося, що чим більше однієї з цих трьох хвороб в анамнезі у людини, тим вищим є ризик розвитку деменції. Випробувані, які пережили і серцевий напад та інсульт, а також були хворі на діабет, мали більше шансів на прояв старечого недоумства, ніж люди з високим генетичним ризиком.

Раніше фахівці з Єльського університету розробили експериментальні ліки, які відновили синапси мозку у піддослідних гризунів з нейродегенеративними захворюваннями, схожими на хворобу Альцгеймера у людей.