Хакери знайшли однодумців серед дітей

hakФахівці Avast розповіли про існування спільноти, учасники якої залучають підлітків до поширення вірусного програмного забезпечення. Про це повідомляється у звіті на сайті компанії.

Аналітики з’ясували, що невідома група осіб використовує популярні серед підлітків канали на Discord та YouTube, щоб розповсюджувати шкідливе програмне забезпечення. За словами авторів дослідження, у суспільстві числиться понад тисяча зловмисників, які пропонують майбутнім однодумцям зламати своїх батьків або влаштувати кібератаку на школу.

У звіті йдеться, що вони розповсюджують інформацію про набори програм, які легко можна знайти в інтернеті та розгорнути для здійснення атак на інших користувачів. За словами аналітика Avast Яна Холмана, підлітків приваблює хакерство, яке багато хто вважає «крутим і кумедним заняттям». «Ці дії можуть мати серйозні особисті та юридичні наслідки, особливо якщо діти розкривають свою особистість та особи членів сім’ї в інтернеті», – зазначив Холман.

Крім Discord, представники якого відреагували на звернення Avast та заблокували зазначені канали, невідомі використовують для своєї пропаганди YouTube. На відеохостингу розміщуються ролики, у яких їхні автори закликають ентузіастів приєднатися до них. Також користувачів просять ставити лайки та ділитися відео у соцмережах.

За словами експертів Avast, щоб діти не виявилися втягнутими у злочинну діяльність, модератори соцмереж повинні оперативно реагувати на появу подібного контенту, а батьки — пояснювати своїм дітям, щоб ті скептично ставилися до різного роду інформації в інтернеті.

На початку літа фахівці Avast виявили у мережі фейкову версію популярної програми CCleaner, заражену вірусом. Небезпечна утиліта могла викрадати особисті дані користувачів.