COVID-19 підвищив ризик депресії та тривоги у літніх людей

Вчені Університетського коледжу Лондона у Великій Британії з’ясували, що у дорослих старше 52 років, які перехворіли на COVID-19, вдвічі вища ймовірність розвитку проблем із психічним здоров’ям, таких як депресія та підвищена тривожність. Стаття авторів роботи опублікована в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences (PNAS).

Фахівці проаналізували дані про 5146 дорослих віком від 52 до 74 років, які брали участь у тривалому дослідженні старіння. Результати обстеження, проведеного в червні-липні 2020 року, показали, що 49 відсотків людей похилого віку, які, ймовірно, перенесли інфекцію COVID-19, мали клінічні симптоми депресії, у той час як серед людей без інфекції такі симптоми спостерігалися у 22 відсотків.

Симптоми тривали до шести місяців після передбачуваного початку інфекції та посилювалися, оскільки друга оцінка, проведена в період з листопада по грудень 2020 року, показала, що частота депресії та тривоги серед людей похилого віку з ймовірною інфекцією становила 72 і 13 відсотків відповідно, порівняно з 33 та 7 відсотками у осіб без інфекції. Це супроводжувалося погіршенням якості життя, загостреним почуттям самотності та фінансовими труднощами.

Автори наголошують на кількох недоліках роботи. Так, головним критерієм ймовірного зараження COVID-19 були симптоми, про які повідомляли учасники, що не підтверджувалося лабораторним тестом. Тому не всі добровольці, стан яких класифікувався як можливий випадок коронавірусної інфекції, могли дійсно заразитися. Також вчені не визначали тривалість самих симптомів.