Ахмадінежад написав Трампу

Колишній президент Ірану Махмуд Ахмадінежад написав листа американському лідерові Дональду Трампу, повідомляє американський телеканал ABC News. У посланні, зокрема, порушуються питання імміграційної політики США, а також дається оцінка дій Вашингтона на Близькому Сході.

Ахмадінежад заявив, що передав послання Трампу в посольство Швейцарії в Тегерані, яке представляє інтереси Вашингтона. У листі він засудив панівний вплив США в ООН, а також втручання в справи іноземних держав. За його оцінкою, ці дії принесли «нестабільність, війну, розлад, вбивства і переміщення народів».

Коментуючи політику Трампа щодо іммігрантів, колишній іранський лідер нагадав: сучасні США «належать усім народам», отже, ніхто не має права вважати себе власником цієї країни, а інших — «гостями або іммігрантами». У зв’язку з цим Ахмадінежад підкреслив, що політика США повинна виражати повагу до розмаїття народів і рас».

Ахмадінежад обіймав президентське крісло з 2005 по 2013 рік. Він проводив консервативну і антиамериканську зовнішньополітичну лінію, виступав за посилення зв’язків з Росією та арабськими країнами. Скандальну популярність йому принесли його антиізраїльські висловлювання: Ахмадінежад виступав за те, щоб «стерти сіонізм з лиця землі», називав голокост міфом і пропонував віддати всю ізраїльську територію палестинцям.

Іранська конституція забороняє президенту обіймати крісло три терміни підряд, але, так як в 2013 році президентом став Хасан Роухани, у Ахмадінежада з’явився шанс поборотися за цей пост на наступних виборах.