Архів львівських газет: Аргумент газета

 

Усе вирішують бабки...

 

СКАНДАЛ

 

Наталя Івашків  

 

06.04.2006

 

...вони й “поховали” губернатора

 

Петро ОлійникПід Львівською облдержадміністрацією ховали демократію, а “під роздачу” потрапив Петро Олійник. Вочевидь, саме губернатора Львівщини люди, котрі протестують проти фальсифікації виборів на території області, вважають найбільшим ворогом. А все ж починалося так толерантно, майже як на Майдані...

 

Міні-майдан під ОДА. Лунає звук барабанів, на яких виcтукують ритм старенькі бабусі... Шум юрби, що зібралась навколо... Лунає сирена... Сигналять таксисти... Виносять труну в центр майдану перед облдержадміністрацією. Біля труни кладуть два клаптика тканини. На одному молода дівчина малює людину, а на іншому пишуть слово “демократія”. Саме в той момент, коли клали тканину із зображенням людини в домовину, із дверей ОДА вийшов Петро Олійник.

 

Мабуть, він сподівався, що народ надто зайнятий дійством і не помітить, як він тихенько пробереться до свого авто. Вигляд у нього був втомлений, мабуть, добряче перепало на горіхи. Та не вдалось йому й дійти до авто, як стихла музика і всю увагу глядачі звернули на нього. Одна з бабусь, що стояла біля труни, вихопила рупор із рук молодого пікетувальника і заспівала “Вічная пам’ять”, а навздогін пану Олійнику полетіли вигуки: “Ховаємо Олійника!”. “Це похорон Олійника!”. “ Ви додому не доїдете!”. Він від’їжджає під завивання старенькими “Вічної пам’яті” та похоронний плач, який теж здійняли жіночки.

 

У перехожих виникає запитання – до чого тут демократія: “Це вже занадто, ховати живу людину!”. Насправді ж “Віче”, “ПОРА”-ПРП, Блок Юрія Кармазіна, “Еко+25%”, “Свобода”, “Наша партія” та соціалісти, які поставили наметове містечко під ОДА, всього лиш організовано просять перерахунку голосів. Просять – хто як. Старенькі бабусі стоять цілий день, гамселять у барабани хто чим: парасолею, залізною палицею, палицею дерев’яною... Ритм їм задає диригент літнього віку, він має свою окрему бочку. І так щодня, лише обличчя за інструментами змінюються.

 

Молодь, звичайно, керує парадом. Студенти вмикають сирени і щодня вигадують якусь акцію, щоб не так сумно було. Під час однієї з таких нарад вирішили об’єднатись і придумати щось цікавеньке. Спочатку чутка була, що привезуть купу фальшивих бюлетенів і спалять перед ЛОДА, потім погуляють з труною центром міста, тим самим закликаючи народ поховати демократію. Від бюлетенів відмовились, а от домовина припала всім до душі.

 

Наметове містечко ожило ближче до вечора, коли всі чекали на здійснення задуманого. Горів вогонь, на якому готувалась їжа, погода начебто не підвела. Одне слово, усе іде за планом. Молодий хлопчина, на вигляд – років двадцять, голова обласної організації спілки молодих соціалістів розповідає представникам ЗМІ: все, що відбувається навколо, – позитив, і це потрібно людям. Молодь його організації буде вимагати від міської ради і ТВК перерахунку голосів “як мінімум хоча б на пару дільницях”. Зрозуміло, що нічого не зрозуміло. Голова Львівської обласної політради “Пори” Дем’ян Малярчук, зразу видно, – чоловік досвідченіший від молодого соціаліста. Помітивши на горизонті журналістів, швиденько причепурився, сорочку поправив, волосся причесав, наче до знимки, прийняв поважну позу і розтлумачив по-своєму ситуацію, що склалася: “На людей, які ухвалюють рішення щодо підсумків голосування на місцевих виборах у Львівській області, тиснуть. Намети і барабани – безстрокові, а там дасться чути”. У Турківському, Старосамбірському, Миколаївському, Яворівському районах є по 20 сіл, де “Пора” набрала “нуль” голосів. “А цього бути не може”, – переконаний пан Дем’ян. І тому лідер “Пори” стверджує, що будуть звернення, суд, перерахунок бюлетенів. Перевибори прогнозувати пан Малярчук не ризикнув.

 

Представниця “Віче”, весело всміхаючись, розказувала, що вона львів’янка і чітко знає, за що бореться. На її думку, відбулися масові фальсифікації на місцевих рівнях, особливо в районах. До них звертались виборці з проханням захистити їхні голоси. Під ЛОДА вийшли добровільні помічники, щоб таким чином їх захистити. І ці показові виступи дають результат. Страждальці “Віче” домоглись перерахунку голосів і зміни результатів на кількох дільницях. А страждальці, бо вони вже стоять там стільки часу, самі не пам’ятають, скільки, а на них ніхто не звертає уваги. Хоча саме вони, тобто народ, наймав працівників ЛОДА на роботу. А їм така віддяка. Тому вони вирішили привернути до себе увагу “похороном демократії”...

 

Як з’ясувалося, увагу таки привернули. Як наслідок – ОДА розповсюдила заяву, в якій назвала пікетувальників людьми, які хочуть “дискредитувати владу”. А фальсифікації? Ну, які можуть бути фальсифікації на найбільш чесних, прозорих і демократичних виборах якщо не в історії Всесвіту, то принаймні в історії України!..